Dětská narozeninová oslava

Rozhodli jste svým ratolestem zorganizovat narozeninovou oslavu, jak znáte z hollywoodských filmů, ale kromě barvy ubrousků a příchutě dortového krému nemáte tušení, čím dětské hosty a vaši ratolest zabavíte, nadchnete a potěšíte?

Asi správně tušíte, že program narozeninové oslavy pro dětské oslavence a hosty bude vyžadovat více zábavných prvků, pestrosti a členitosti, než program narozeninové party pro odrostlé. Ideálním řešením je zvolit si ústřední téma narozeninové oslavy, kolem něhož a v jehož duchu se budou odvíjet hry, soutěže, kvízy a který vám zároveň poslouží jako nosný motiv narozeninových pozvánek a dekorací.

Zde se můžete inspirovat některými z našich nápadů na hry a soutěže pro nejmenší, předškolní děti i školáky, které děti zabaví, u kterých se naučí něco nového a z kterých si třeba navíc odnesou malý suvenýr domů na hraní. Při výběru vhodných her pro děti mějte vždy na paměti jejich věk (nic neotráví desetileté „dospěláky“ víc, než hry pro „mrňata“) a své prostorové možnosti, neboť ne všechny hry se hodí do bytu. Zde najdete inspiraci jak na hry kreativní, tvůrčí, tak i pohybové- stačí si jen vybrat!

Tipy na dětské hry a soutěže

Vybrali jste si téma/program narozeninové oslavy vašeho dítěte? Pak je vhodné na něj upozornit v pozvánce- rodiče budou vědět, co bude dítě dělat, jak jej mají obléci, případně co mu mají dát s sebou. Inspiraci na narozeninové pozvánky pro děti najdete zde.