Pozvánka na narozeniny

Pozvánka na narozeniny není tak obvyklá, protože většinou k tomuto soukromého svátku zveme lidi, které dobře známe a kteří se pohybují kolem náš. Pozvat někoho, koho nevídám a není mi blízký, není tak obvyklé. Ale na druhou stranu, převážně v podnikatelské sféře nebo v rámci větších podniků, chceme-li pozvat jednatele nebo jiného výše postaveného muže či ženu, pěkná pozvánka potěší.
 
Dnes se řeší většina pozvánek internetovou cestou, třeba na facebooku nebo přímo poštou. Vytvořit takový návrh není složité, protože v několika serverech najdeme vzory, ovšem vlastní návrh je jistě lepší. V takovém případě bychom měli vyjít z toho, co nám je blízké, co máme rádi nebo něco z našich koníčků. Jistě se bude hodit silueta rytíře, pokud oslavenec je členem skupiny historického šermu, šachovou figurku, když je hráčem této hry, ale velmi pěkné je i použití nějako vlastní fotografie, zvláště kdy je v nějaké hezké situaci, třeba visí na laně, pokud jde o horolezce, kope do míče v případě fotbalisty nebo má v ruce míče, pokud jde o volejbalistku. Samozřejmě možností je mnoho.
 
Dále je důležitý text. Podle výtvarného a grafického hlediska by se nemělo používat na každý řádek jedno písmo. Textu zde bude málo - věta zvací, místo, čas a hlavně vlastní jméno, takže stačí maximálně dvě písma a ještě bychom doporučovali, aby si obě byla podobná - nějaký gotický text a vedle toho latina je skutečně absurdní spojení. Raději je lepší volit jedno písmo a případně ho použít v různých formách - tučný, normální, kurziva a pak velikost, ale ani zde nevolte velké rozdíly.
 
Pozvánka na narozeniny by neměla být náročná na čtení, měl by zde dominovat uspořádaný text, samozřejmě bez chyb, a jeden výtvarný motiv, třeba fotografie, jak jsem již psali. Je možné si nechat pozvánku i vyrobit v profesionální reklamní agentuře ne od šikovného přítele. Uvědomte si, že pozvánka je jen upozornění, že něco pořádáte, to je ta hlavní akce, takže i na to je nutno brát ohled. Honosná dvoustránková pozvánka na oslavu u táboráku s pečením vuřtů je jistě přehnaná. Raději buďte skromní, protože když se pak při akci něco nepodaří, nebudete vypadat alespoň nabubřele.

Dárek pro ženu nejen k narozeninám doporučujeme vybírat zde:

Banner 468x60