Tradiční & formální narozeninové pozvánky

Chystáte-li se oslavit životní jubileum s pracovními partnery, kolegy, třeba i nadřízenými, pak se bez narozeninových pozvánek, ať už papírových nebo elektronických, rozhodně neobejdete.

Formálně univerzální pozvánky doporučujeme nejen v pracovním prostředí, ale i tam, kde jsou příbuzenské vztahy spíše ochladlé nebo věkové rozdíly mezi hosty propastné. Podceněním (ne)smyslu pro humor, věku nebo postavení byste mohli zvanou osobu přivést do rozpaků, že do vaší společnosti nezapadne.

Nevíte-li si s napsáním společensky neutrálního, vhodného pozvání na oslavu narozenin radu, můžete inspirovat některým z našich vzorů pozvánek:

Ukázky formálních pozvánkových textů:

Vážení přátelé, v sobotu, 1.1.2014 (čas, místo) oslavím své padesáté narozeniny. Budu rád, přijdete-li a toto životní jubileum se mnou oslavíte. Prosím, potvrďte svou účast telefonicky nebo e-mailem do pátku, 25.12.2013(podpis)
Vážené kolegyně a kolegové, u příležitosti mých blížících se 40. narozenin bych vás rád pozval na oslavu, která se bude konat (místo, čas a hodina). Pro hosty bude připraven raut a skvělá moravská vína. Budu nesmírně rád, sejdeme-li se v hojném počtu.
Vážení přátelé, rád bych vás pozval na sklenku vína při příležitosti oslavy mých 55 narozenin (kam, kdy, v kolik hodin). Svou účast mi prosím potvrďte telefonicky nejpozději do (datum).
Drahé kolegyně a kolegové, rád bych vás pozval na narozeninovou partii pokeru/rulety, pořádanou na oslavu mých 35 narozenin (kde, kdy). Vedle nebeských výher se můžete těšit na moravské víno a drobné pohoštění. Prosím o potvrzení účasti nejpozději do (datum). (podpis)
Drahé rodino, v sobotu, 1.1.20014, oslavím své, již padesáté narozeniny. Byl bych nesmírně rád, kdybychom se mohli sejít a společně toto životní jubileum oslavit, při živé hudbě, tanci, s dobrým jídlem a pitím (kdy a kde). Váš (podpis)
Drazí přátelé a kolegové, u příležitosti oslavy mých 60 narozenin si vás dovoluji pozvat na odpolední koktejl (kdy a kde). Těším se na vás (podpis)

Na těchto stránkách také najdete vzory formálních narozeninových blahopřání, která vám jistě přijdou k dobru na kolegovy & šéfovy naroeziny.